RWK: The Rolling Stones i Pearl Jam w Ścianie Dźwięku

Radio Wrocław Kultura: Ściana Dźwięku, wtorek 21.00-0.00, Jerzy Węgrzyn

Niektórzy twierdzą, że w czasach internetu i telefonów komórkowych płyty koncertowe straciły rację bytu. A jednak wciąż wychodzą. W ostatnich tygodniach ukazały się aż trzy interesujące albumy „live”. The Rolling Stones opublikowali więc swój koncert sprzed dwóch lat z Los Angeles, który tym różnił się od innych ich występów, że zagrali – po raz pierwszy i jedyny – wszystkie piosenki z klasycznego albumu „Sticky Fingers”. Co warto podkreślić, niektórych utworów nie wykonywali na żywo nigdy wcześniej.
Z kolei najnowszy koncertowy album Pearl Jamu „Let’s Play Two” jest przy okazji soundtrackiem identycznie zatytułowanego filmu nakręconego w zeszłym roku w Chicago. Natomiast wydawnictwo The Replacements „For Sale: Live At Maxwell’s 1986” to – jak podkreśla wydawca na okładkowej nalepce – pierwszy oficjalny album „live” tej legendarnej grupy. Warto wspomnieć przy okazji, ze lada dzień do sklepów trafi nowa pozycja z serii „oficjalnych bootlegów” Boba Dylana i wiadomo, że znajdzie się tam mnóstwo koncertowych dźwięków z lat 1979-1981. Dużo będzie więc dziś grania z oklaskami, ale piosenki zarejestrowane w studiu tez się pojawią, choćby przy okazji Top Ten grupy Kings Of Leon. Zapraszam.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *