RWK Sztuka: fotografia i malarstwo fotograficzne

Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski (powtórka audycji w czwartek od 8:00)

W ramach Programu Rezydencji Artystycznych AIR WRO, we Wrocławiu gości właśnie pochodząca z Kraju Basków artystka Nagore Legarreta. Kontynuuje tu projekt, który w San Sebastian dedykowała rzece Urumea. U nas punkt wyjścia stanowi Odra, na której umieściła kamery otworkowe, zbudowane z puszek. O swoim projekcie, w towarzystwie Bereniki Nikodemskiej opowie chwilę po 16:00.
Przed 17:00 odwiedzi nas Michał Gadek. Niegdyś przede wszystkim architekt, dziś zdecydowanie bardziej grafik i fotograf, a niebawem być może również radiesteta. Od lat z bardzo prostym analogowym aparatem w ręku, przemierza ulice Wrocławia. Niedawno, z pomocą Ośrodka Postaw Twórczych, wydał swoją pierwszą foto książkę, do której krótkie wprowadzenie napisał Filip Zawada.
Stefan Wąsik sfotografował podziemne życie wielkiego miasta. Gdzie spotykają się maszyny i ludzie. Wrócił ze zbiorem kilkudziesięciu rekwizytów, które jak napisał Bartek Lis, składają się na opowieść o miejskiej ekologii. Obaj – artysta i kurator – odpowiedzą nas około 17:30 i zaproszą na nową wystawę w Muzeum Współczesnym Wrocław.
A na koniec, z okazji wakacji, znów sprawdzimy jak mają się sztuki wizualne poza Wrocławiem. Tym razem Lądek Zdrój, gdzie do zobaczenia wystawa „Moja Baśń w Malarstwie Fotograficznym” Krzysztofa Skarbka. Podczas wernisażu wystąpił także zespół „Połykacze Pereł z Odry”. Po 18:15 odwiedzą nas artysta, Andrzej Mazur i Sylwia Kessels.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *