RWK: „Święty”, „Shazam” i adaptacje gier

Radio Wrocław Kultura DAB+ Film, piątek 16-19, Miłosława Bożek, Krzysztof Majewski (powtórka audycji w sobotę od 9:00)

16.05
Zaczynamy od „Świętego” Wiosną 1986 roku skradziono z Katedry Gnieźnieńskiej symbol kultu – wykutą w srebrze figurę Świętego Wojciecha z barokowego relikwiarza. Porucznik milicji, w rolę którego wcielił się Mateusz Kościukiewicz, nawiązuje współpracę z duchownymi – gospodarzami Katedry. Obie strony dążą do odzyskania rzeźby, ale współpraca jest trudna, bo stosunki Kościoła i państwa nigdy dotąd nie były tak napięte. Film od dzisiaj w kinach, w studiu: Sebastian Buttny – reżyser, drugi reżyser Konrad Bayno.
17.00
Recenzja filmu „Shazam: Gniew Bogów”.
17.10
Po sukcesie „The Last of Us” liczba nadchodzących adaptacji gier jest olbrzymia. Opowiadam o najciekawszych i już potwierdzonych. Sporo z nich, premierę, ma zaplanowaną, na ten rok.
18.00
Serial. Właśnie skończyła się „Terapia bez trzymanki”. Jason Segle jako terapeuta z rewolucyjnym pomysłem na terapię, a także Harrison Ford jako mentor. Obaj mierzący się z problemami swoich pacjentów i swoimi.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *