RWK: Strefa Południa z Jesse Daytonem [SŁUCHAJ od 21:00]

Na czterogodzinną audycję zaprasza Paweł Iwanina.

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA:

Teksas, rok 2016. Jesse Dayton, producent, aktor i przede wszystkim piosenkarz wydaje płytę The Revealer. Przy okazji wywiadu zostaje mu udzielone pytanie, że „gra niby rock and roll, niby americanę”, ale dziennikarz już sam nie jest pewien i prosi o to, by jego wątpliwości zostały rozwiane. Jesse Dayton odpowiedział, że urodził się w miejscu, które jest gumbo i on sam tak właśnie gra. Gumbo to symbol Luizjany, potrawa, o której, jakby poczytać, to okazuje się, że „zazwyczaj składa się z”, ale tak naprawdę robi się to ze wszystkiego, co się ma pod ręką.
W najbliższej Strefie Południa zespoły, który robi sobie wolne od klasyfikowania ich inaczej, niż „dobry” – eklektyzm, łączenie ze sobą gatunków, mają wpisane w statut zespołu, a w połączeniu z bardzo dobrymi umiejętnościami technicznymi i głową pełną pomysłów, grają… dobrze.
Dodatkowo godzinę poświęcimy na zbadanie polskiej bluesa oraz odpowiedzi na pytanie, czym różni się ów polski blues od bluesa w Polsce. Do usłyszenia!
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *