RWK: Ściana Dźwięku, wtorek 21.00-0.00, Jerzy Węgrzyn

Trudno będzie im w stu procentach zrealizować plan. Od stycznia ekscentryczni Australijczycy z formacji King Gizzard And The Lizard Wizard wydali „tylko” trzy studyjne albumy, a przecież zapowiedzieli, że będzie ich pięć. Ale i tak trzeba będzie ogłosić ich najbardziej zapracowanym zespołem 2017 roku. Dziś zajrzymy na ostatnią z tych ich tegorocznych płyt, „Sketches Of Brunswick East”. Sięgniemy również po najnowszą rocznicową (25 lat mija właśnie od premiery) reedycję klasycznego albumu grupy R.E.M. „Automatic For The People”, koncentrując się przede wszystkim na bonusowym dysku koncertowym. No i powspominamy sobotni warszawski koncert Marka Lanegana. Zapraszam.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *