RWK: Rytm Ulicy

Nowości wydawnicze, rocznica i klubowe granie z pogranicza – taki
będzie dzisiejszy Rytm Ulicy.

Zaczniemy od przeglądu nowych płyt, singli i zapowiedzi. Na czele tego zestawienia plasuje się Sampa the Great, która na najnowszym albumie „Birds and the BEE9” łączy neo- soul z hip hopowym, organicznym przekazem. Wśród propozycji pojawią się również nowa, kompletna EPka od Faze Miyake, czy minimalistyczny, kontemplacyjny zestaw nagrań z drugiej płyty Call Super.
W Rytmie Ulicy poświęcimy także godzinę albumowi, który regularnie pojawia się w zestawieniu najważniejszych płyt ubiegłej dekady, zwycięzcy Merkury Prize 2007, jednemu z czołowych producentów bassowych. 5 listopada minęło 10 lat od wydania „Untrue” – misternie ułożonej, emocjonalnej konstrukcji autorstwa Buriala. Ciężko wyobrazić sobie jaka byłaby dzisiaj post klubowa scena bez dorobku tajemniczego Brytyjczyka. Jego wpływy będą również słyszalne w ostatniej godzinie naszego spotkania.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *