RWK: Jak pokochała gangstera, Tydzień Filmu Niemieckiego i Zwierz popkulturalny

Radio Wrocław Kultura DAB+ Film, piątek 16-19, Miłosława Bożek, Krzysztof Majewski (powtórka audycji w sobotę od 9:00)

Zaczynamy od repertuaru. To jeden z najlepszych piątków tego roku. Dzisiaj premiera Złotej Palmy z Cannes. „Titane” Julie Ducournau wchodzi do kin. „Krzyk” powraca, czyli jeden z najsłynniejszych horrorów w kolejnej odsłonie.
16.00 Równo za tydzień rusza Tydzień Filmu Niemieckiego, co tym razem zobaczymy na przeglądzie? Opowie Michał Tomiczek.
16.30 Tomasz Włosok, czyli ekranowy Nikoś w filmie Macieja Kawulskiego: „Jak pokochałam gangstera”.
17.00 Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, czyli Zwierz popkultrualny napisała tekst. O „Emily w Paryżu”. Nie można powiedzieć, że Panie się pokochały. Skąd niechęć do tak chętnie oglądanego serialu?
17.30 W Kinie Nowe Horyzonty rusza nowy cykl: Porozmawiaj z nią. O czym, dla kogo i co zobaczymy opowiedzą Anna Maria Łozińska i Justyna Dzielińska z Centrum Praw Kobiet.
18.00 Na koniec recenzujemy 3 sezon serialu młodzieżowego „Księga Czarownic”. Dostępny na HBO GO.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *