RWK: Fair Trade Film Festival, Terence Blanchard i Kinematograf Wrocławski

O jednym z najlepszych filmów Spike’a Lee – „25 godzina” z Edwardem Nortonem w roli głównej opowiadał krytyk filmowy i muzyczny Jan Topolski. Autor muzyki do filmu, wieloletni współpracownik Lee – Terence Blanchard będzie gościem Jazztopadu. 
[videoplayer id=181664][/videoplayer]
[videoplayer id=181663][/videoplayer]

Rozmawialiśmy z Pauliną Dziedzic menadżerką z Fairtriad. To festiwal, którego celem jest pokazanie jak idea Sprawiedliwego Handlu działa w praktyce. Będzie można obejrzeć filmy krótkometrażowe pokazujące w jakich warunkach powstają produkty ze znakiem Fairtrade. W programie codziennie spotkanie z ekspertami.

Jak co miesiąc, Kinematograf Wrocławski. Rozmawiamy o „Anatomii Miłości” Romana Załuskiego. O filmie, acz głównie architekturze Wrocławia, opowiedział nam historyk architektury Krzysztof Ziental.
[videoplayer id=181662][/videoplayer]
[videoplayer id=181661][/videoplayer]

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *