RWK: Australijscy ekscentrycy i Ściana Dźwięku Jurka Węgrzyna

Nasze spotkanie zdominuje tym razem muzyka z nowych wydawnictw. Australijscy ekscentrycy z formacji King Gizzard And The Lizard Wizard wydali właśnie pierwszą z pięciu (!) płyt, jakie zaplanowali na ten rok. Nazwali ją „Flying Microtonal Banana”. Wrocławski ekscentryk Kaman ujawnił z kolei rezultat wspólnej sesji nagraniowej, jaką odbył do spółki z Wojciechem Konikiewiczem. Album duetu Kaman/Konikiewicz nosi tytuł „Opat Qwety”. 7 marca to dzień oficjalnej premiery albumu „7” grupy Voo Voo, więc także po to wydawnictwo sięgniemy. A na koniec zajrzymy na niezwykły koncert Roya Orbisona. Niezwykły choćby dlatego, że w grupie akompaniującej liderowi znaleźli się m.in. Bruce Springsteen, Elvis Costello i Tom Waits. Występ znany jako „Black & White Night” odbył się 30 lat temu, wtedy też po raz pierwszy trafił na płytę. Teraz do sklepów trafiła rocznicowa reedycja. Zapraszam.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *