RWK: 10 lat Wrocławskiej Fundacji Filmowej i Mistrzowie Kina Hiszpańskiego

Radio Wrocław Kultura DAB+ Film, piątek 16-19, Miłosława Bożek, Krzysztof Majewski (powtórka audycji w sobotę od 9:00)

16.10
Wrocławska Fundacja filmowa obchodzi 10-lecie powstania. Kim są? To będzie długa wyliczanka. Stworzyli: MIASTOmovie, Polish Cinema for Beginners, Festiwal Filmowy SPEKTRUM, Dolnośląskie Spacery Filmowe czy Spółdzielnię Kinową „Śródmieście”.
Organizują pokazy, spotkania, dyskusje, debaty, spacery, prelekcje, panele. Wszystko, co tylko można z filmem połączyć. Kiedyś WFF (Wytwórnia Filmów Fabularnych) stanowił o „filmowości” regionu. Dzisiaj nadal jest to WFF (Wrocławska Fundacja Filmowa).
W studiu: Paweł Kosuń, Kuba Żary, Adam Kruk i Julia Bartosz.
17.10Mistrzowie Kina Hiszpańskiego w Kinie Nowe Horyzonty. Przegląd zaczyna się dzisiaj i potrwa do końca weekendu. Osią tematyczną tegorocznego programu, w którym prezentowane są filmy od lat 40 po 70. XX wieku będzie granica – granica człowieczeństwa i moralności, granica między jawą a snem, rzeczywistością a marzeniem. Porozmawiamy z programatorką imprezy Kingą Księgarską.
18.00 Serial. „Andor” ze świata Gwiezdnych Wojen to prequel do spin offu będącego prequelem do starej trylogii. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale możliwe, że to jedna z najlepszych produkcji ze świata Gwiezdnych Wojen.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *