Rusza proces bombiarza z Wrocławia. 23-latek terrorystą?

Bombiarz z Wrocławia stanie przed sądem. Dziś o godzinie 10 Paweł R., który w maju ubiegłego roku podłożył ładunek wybuchowy w autobusie nr 145 we Wrocławiu, ma usłyszeć poważny zarzut: usiłowania zabójstwa wielu osób.

Efekty wybuchu dobrze skonstruowanej bomby tego typu, pokazał eksperyment procesowy, który przeprowadzili śledczy. Dziś ma rozpocząć się proces, w którym z kolei poznamy dalsze losy Pawła R., studenta chemii ze Szprotawy. Jaka kara grozi 23-latkowi?

Prokuratura chciałaby dożywocia. W trakcie śledztwa biegli wykazali, że mogą jednak występować okoliczności łagodzące. Ich zdaniem student miał wtedy ograniczoną poczytalność, ale mimo to dziś może uczestniczyć w procesie.
Okazało się także, że to również Paweł R. dzwonił tego samego dnia, czyli 19 maja na telefon alarmowy 112 i żądał okupu w złocie, za zaniechanie detonacji kolejnych groźnych, ładunków. Spekulacji na temat motywów jego działania jest wiele. Prawdziwy mamy poznać w trakcie rozpoczynającego się o godzinie 10 procesu.

Metalowe naczynie z autobusu nr 145 wyniósł z pojazdu zaalarmowany przez pasażerów kierowca. Mieszanka saletry i śrub eksplodowała z niewielką siłą na chodniku i lekko raniła jedną osobę. Paweł R. wpadł w ręce policji kilka dni po zamachu, w swojej rodzinnej miejscowości.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *