Rowerowa Kraina w Karkonoszach i Górach Izerskich z dotacją na nowe znaki

Rowerowa Kraina będzie jak nowa. Na trasach rowerowych w Karkonoszach i Górach Izerskich pojawi się nowe oznakowanie. Turyści przestaną w końcu błądzić.

Chodzi o ponad 300 kilometrów tras rowerowych w Karkonoszach i Górach Izerskich, które 7 lat po wytyczeniu wymagają poprawek. Samymi drogami zajmują się nadleśnictwa, ale poprawek wymaga także ich oznakowanie. Niektóre znaki po prostu zniknęły. – Mniej więcej rocznie, wypada oznakowania w granicach od 5 do 7 procent. Dzieje się tak z przyczyn naturalnych – wiatrołomy, ale trochę jest też dewastacji  – mówi Grzegorz Sokoliński ze „Stowarzyszenia Cyklistów Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach”
Ministerstwo Sportu i Turystyki wsparło „Stowarzyszenia Cyklistów Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach” kwotą 110 tysięcy złotych na odnowienie oznaczeń tych tras.  – Pojawiało się coraz więcej sygnałów, że tych oznakowań brakuje. Najgorzej jeśli ich nie ma w miejscach newralgicznych, czyli gdzieś na skrzyżowaniach – mówi Sokoliński: 
System oznakowania tras turystycznych został już skontrolowany a braki zinwentaryzowane. Jeśli warunki pozwolą działacze stowarzyszenia chcą newralgiczne miejsca poprawić jeszcze przed majowym weekendem. 
WIĘCEJ: ROWEROWA KRAINA
 
  
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *