Rotablacja, czyli kardiolodzy z wiertarką we Wrocławiu [WIDEO]

Konferencja kardiochirurgów specjalizujących się w metodzie rotablacji we Wrocławiu.

Rotablacja to zabieg „rozwiercania” zwężonych lub zwapnionych tętnic wieńcowych, których nie można poszerzyć w innych sposób.
Do serca wprowadzana jest specjalna „wiertarka” z końcówką składającą się z mikroskopijnych diamentów, która, obracając się z prędkością 140 tys. obrotów na minutę, rozkrusza i niszczy złogi. Zabieg stosowany jest u pacjentów, u których tradycyjne metody (np. poszerzanie tętnic za pomocą baloników) zawodzą, lub nie można ich zastosować.

Do Wrocławia przyjechało 250 lekarzy specjalistów z Polski, Europy, a nawet USA. Podczas konferencji lekarze obserwują relację „na żywo” z operacji przeprowadzanej w 4. WSKzP we Wrocławiu. Podczas zabiegu lekarze – operatorzy mają możliwość skonsultowania się ze specjalistami niemal z całego świata.
Szpital wojskowy przy ul. Weigla we Wrocławiu jest pierwszą w Polsce i drugą w świecie placówką pod względem liczby przeprowadzanych zabiegów rotablacji. Przewagą tego typu operacji jest to, że już następnego dnia pacjent może wrócić do domu i do normalnego życia.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *