Rewolucji w komunikacji miejskiej w Wałbrzychu na razie nie będzie

Gmina Wałbrzych ogłosiła przetarg na „nowego” operatora komunikacji miejskiej. Śląskiemu Konsorcjum Autobusowemu kończy się 10-letnia umowa. Mimo pierwotnych planów, gmina zdecydowała się jednak na ogłoszenie przetargu na 15 miesięcy.

Gmina Wałbrzych mimo upływającego terminu obowiązywania umowy z dotychczasowym operatorem – nie zdecydowała się na ogłoszenie dziesięcioletniego przetargu na obsługę komunikacji miejskiej. -Obecnie trudno prognozować koszty obsługi na dekadę do przodu, stąd przetarg na półtora roku, wyjaśnia Bogusław Rogiński – z-ca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.
[audioplayer id=”314737″ src=”/img/articles/122401/Walbrzych-nie-chce-wybiegac-mocno-w-przyszlosc-i-oglasza-przetarg-na-obsluge-komunikacji-tylko-na-1-5-roku-1-62fb9dcb6f4bb-1paw.mp3″/]
Zbyt duża cena to tylko jedno z zagrożeń. Zarząd Dróg chce uniknąć także sytuacji, w której operator mógłby nie doszacować kosztów i zrezygnować z realizacji umowy lub zbankrutować, jak wałbrzyskie MPK dekadę temu. Włodarze miasta liczą też, na uspokojenie sytuacji gospodarczej, co pozwoli potencjalnym oferentom oszacować korzystniejsze stawki. Obecnie jest to niemożliwe – mówi Roman Szełemej – Prezydent Wałbrzycha.
[audioplayer id=”314743″ src=”/img/articles/122401/Rewolucji-w-komunikacji-miejskiej-w-Walbrzychu-na-razie-nie-bedzie-1-62fbb6947922c-1paw.mp3″/]
W ogłoszonym przetargu nie pojawiły się na razie autobusy wodorowe. Zamawiający oczekuje, że operator wdroży do komunikacji trzy autobusy zasilane gazem CNG. Na zajezdni znajduje się stacja, która pozawala dostarczać tą formę paliwa. Rok użytkowania takich autobusów pozwoli oszacować, czy w następnym przetargu gmina zdecyduje się na większą liczbę autobusów gazowych.
Docelowo, za kilka lat w Wałbrzychu mają kursować…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.