Rewolucja licealna w Wałbrzychu

1 czerwca rusza nabór do klas, które  będą miały możliwość przystąpienia do matury międzynarodowej. Po  kilkuletnich staraniach taki certyfikat otrzymało „pierwsze” liceum  ogólnokształcące w dzielnicy Nowe Miasto. Gotowe są programy kształcenia  w języku angielskim. Nauka będzie przypominała studiowanie na uczelni,  mówi dyrektorka, Oksana Citak:
– To jest badanie, weryfikowanie, myślenie, myślenie krytyczne, kreatywne, odwaga w kreowaniu własnych hipotez.

Przy I LO działa również dwujęzyczne gimnazjum, którego absolwenci również będą mogli skorzystać z szansy zdobycia międzynarodowej matury.
Wyższe uczelnie zabiegają o takich absolwentów, mówi dyrektorka liceum, Oksana Citak:
– Kilkukrotna przebitka jest za maturę międzynarodową w porównaniu do matury polskiej.

Podstawowym warunkiem przyjęcia do klasy z nową maturą jest biegła  znajomość języka angielskiego.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.