Remis Polski z Serbią. Sześć bramek Arkadiusza Moryto

Polacy sensacyjnie zremisowali z Serbami w eliminacjach mistrzostw Europy 34:34, ale stracili szanse na awans do turnieju finałowego. To był udany mecz debiutantów i zdany pozytywnie egzamin w meczu o punkty przez selekcjonera Piotra Przybeckiego. Z bardzo dobrej strony pokazał się Arkadiusz Moryto z Zagłębia Lubin.

Szczypiornista miedziowych zdobył sześć bramek. Oprócz niego wystąpili też Jan Czuwara z Zagłębia Lubin oraz Szymon Sićko z Chrobrego Głogów.
Dla siedmiu kadrowiczów środowy występ w Niszu było debiutem w meczu o punkty. A nazwiska, które przed pierwszym gwizdkiem kojarzył przeciętny kibic policzyć mogliśmy na palcach jednej ręki.
Polacy prowadzili w tym meczu wielokrotnie i byli bliscy sukcesu. Wygrywaliśmy 14:12, 18:15, 30:28 oraz 34:32. Trzy minuty przed ostatnią syreną piłkę na 35:33 miał w rękach Paweł Genda, ale w kontrze popełnił błąd kroków. Serbowie szansę na odpowiedź zmarnowali, lecz chwilę później po naszej stracie wyrównał Nemanja Obradović.
Serbia – Polska 34:34 (19:19)
Serbia: Cupara, Milić – Djordjić 1, Djukić 2, Ilić 3, Marković 3, Marsenić 3, D. Nenadić 1, P. Nenadić 11, Nikolić, Obradović 2, Radivojević, Rnić, Stanojević, Stojković 5, Zelenović 3Kary: 2 min. (Obradović – 2 min.)
Polska: Malcher, Kornecki – Bąk, Chrapkowski 7, Czuwara 1, Genda, Kondratiuk, Krajewski 7, Moryto 6, Potoczny 3, Przybylski 8, Sićko, Syprzak 1, Szpera, Walczak 1, ŁangowskiKary: 10 min. (Walczak – 4 min., Moryto, Łangowski, Chrapkowski – 2 min.).
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.