Rekordowa dotacja dla Świebodzic z funduszy unijnych

Za ponad 7 mln zł w mieście powstaną inteligentne przystanki i nowe centrum przesiadkowe, doświetlone zostaną przejścia dla pieszych na ruchliwych drogach, a komunikacja miejska zyska nowy ekologiczny autobus.

Pierwsze przetargi  na wykonanie zadań zostały już ogłoszone, mówi rzeczniczka magistratu,  Agnieszka Bielawska:
– Mowa tu o tak zwanej niskiej emisji. Wdrożenie szeregu działań ma poprawić jakość powietrza, ułatwienia komunikacyjne czy poprawę infrastruktury.

Realizacja projektu potrwa dwa lata, ostatnie prace są przewidziane na  październik 2019 roku.
Część  pieniędzy zostanie przeznaczona na doświetlenie przejść dla pieszych,  gdzie z powodu dużego ruchu dochodzi do niebezpiecznych incydentów, mówi  rzeczniczka Urzędu Miejskiego, Agnieszka Bielawska:

Oświetlenie przejść dla pieszych będzie jednym z pierwszych zadań,  realizowanych z dotacji. Cały program potrwa dwa lata.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *