Ranni ukraińscy żołnierze trafili do wrocławskich szpitali

W piątek późnym wieczorem na Dworzec Główny we Wrocławiu wjechał specjalny pociąg medyczny, wiozący rannych ukraińskich żołnierzy.

Do trzech wrocławskich szpitali trafi 14 z nich. Transportem przyjechały też ich rodziny, które zostaną rozlokowane we Wrocławiu, tak by mogły być w kontakcie ze swoimi bliskimi.
– Tym ludziom trzeba pomóc, bo walczą również za nas – mówi Bogusław Szpytma, wicewojewoda dolnośląski, który odbierał transport na wrocławskim dworcu. Wskazał również na stan, w jakim są ranni żołnierze:
[audioplayer id=”314511″ src=”/img/articles/122321/Ranni-ukrainscy-zolnierze-trafili-do-wroclawskich-szpitali-1-62f6ce28b6c15-1pzu1.mp3″/]
Jurij Tokar, konsul Ukrainy, podkreślał, jak duże znaczenie ma wsparcie ze strony Polski:
[audioplayer id=”314512″ src=”/img/articles/122321/Ranni-ukrainscy-zolnierze-trafili-do-wroclawskich-szpitali-1-62f6ce53af7e4-1pzu2.mp3″/]
Agresja Rosji na Ukrainę trwa już 171 dni. Od pierwszych dni walk, siły ukraińskie zadają przeciwnikowi ciężkie straty. Polska aktywnie wspiera broniącego się sąsiada, m.in. przyjmując wojennych uchodźców i dostarczając niezbędny do obrony sprzęt.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.