Rajd ulicami Wrocławia – policjanci eskortowali ojca, który wiózł dziecko z urazem głowy

Mundurowi pełnili służbę w rejonie dzielnicy Wrocław Fabryczna. Nagle zauważyli mężczyznę, który wyraźnie wzywał ich pomocy.

Jak się potem okazało przewoził on ze sobą syna, który doznał poważnego urazu głowy. Z uwagi na duże utrudnienia w ruchu mężczyzna poprosił o pomoc w szybkim przejeździe do jednego z wrocławskich szpitali. -Zdrowie i życie w każdej sytuacji jest najważniejsze, dlatego funkcjonariusze bez wahania włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe oraz poinstruowali rodziców, w jaki sposób mają poruszać się za radiowozem, opowiada Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej we Wrocławiu. 
Po kilkunastu minutach udało się szczęśliwie dotrzeć do szpitala przy ul. Fieldorfa, gdzie chłopiec uzyskał odpowiednią pomoc medyczną.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.