Rafał Dutkiewicz przemawiał na wiecu w obronie sądów

Krytykowany za brak obecności na protestach prezydent Wrocławia wystąpił na dzisiejszym wiecu. Rafał Dutkiewicz powiedział, że był, jest i zawsze będzie z tymi, którzy walczą o wolność i demokrację.
W krótkim przemówieniu prezydent podziękował także wrocławianom, których poglądy są zbliżone do jego, a także za obronę niezawisłości sądów i państwa polskiego. Dzisiejszy wiec był ostatnim z planowanych w najbliższym czasie.

Zawsze byłem, jestem i będę z tymi, którzy walczą o wolność i demokrację. https://t.co/GJTj7RH11c
— Rafał Dutkiewicz (@dutkiewiczrafal) July 26, 2017

Kilka godzin wcześniej przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości spotkały się przedstawicielki ugrupowania Strajk Kobiet, a także grupa wrocławian. Happening miał zachęcić parlamentarzystów PiS by ci wycofali swoje poparcie dla prowadzonych przez partię rządzącą reform sądownictwa.
Poseł Piotr Babiarz powiedział, że tego typu działanie któregokolwiek z posłów czy senatorów wydaje mu się mało prawdopodobne.

Manifestacja w obronie wolności i demokracji. Prezydent Dutkiewicz dziękuje wrocławianom. https://t.co/utGxC6TjQJ
— marcin garcarz (@garcarzmarcin) July 26, 2017
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *