Radni województwa dolnośląskiego przyjęli projekt budżetu na 2020 rok

Do wojewódzkiej kasy w przyszłym roku wpłynąć blisko 1,3 mld zł. Z czego ponad 600 mln zł to wpływy z podatków PIT i CIT. Wydatki – sięgną 1,26 mld zł. Nadwyżka budżetu województwa w wysokości 29,3 mln zł będzie przeznaczona na spłatę zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów.

Marszałek Cezary Przybylski uważa, że będzie to dobry budżet:

Optymizmu marszałka nie podziela jednak opozycja. Magdalena Piasecka, szefowa klubu Nowoczesna Plus opowiada dlaczego klub głosował przeciw:

Na wsparcie rozwoju regionalnego w przyszłym roku władze województwa wydadzą to ponad 107 mln zł. Blisko 100 mln zł przeznaczą na edukacje w naszym regionie, a 90 mln na kulturę.
W przyjętym projekcie budżetu województwa na 2020 rok nie znalazł się zapis o wydaniu 10 mln zł na pilotażowy program bezpłatnych przejazdów kolejowych dla uczniów i studentów do 21. roku życia. Autorem pomysłu była Koalicja Obywatelska. Szef klubu Marek Łapiński dziwi się, że zarząd województwa nie przyjął poprawki:

Patryk Wild z Bezpartyjnych Samorządowców tłumaczy dlaczego ten pomysł nie mógł być zrealizowany:

W przyszłym roku władze województwa planują wydać ponad 670 mln zł na transport w naszym regionie, z czego ponad 132 mln zł to dotowanie i organizowanie kolejowych regionalnych przewozów pasażerskich.
Projekt budżetu: TUTAJ
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *