Radio Wrocław Kultura: Układ Formalny i Strefa Otwarta oraz Przejście Świdnickie na nowo

Wtorkowi goście – wyjątki z rozmów.

Rozmowa z reżyserką Agnieszką Nasierowską z Teatru Układ Formalny, który kończy – istniejący przy Instytucie Grotowskiego – Program Samoformacji Teatralnej premierą spektaklu… 'Koniec’. Jak zapowiadają młodzi artyści, zobaczymy świat późnego kapitalizmu w krzywym zwierciadle. Znajdą się w nim terroryści, ale też słoweński psychoanalityk i filozof Slavoj Žižek. Premiera we wtorek o 19:00 w dawnej Zajezdni Dąbie, siedzibie Stowarzyszenia Tratwa we Wrocławiu, potem kolejne prezentacje.
[videoplayer id=166586][/videoplayer]
Gościmy Marcina Skrabkę, szefa Centrum Innowacji dla Kultury i Edukacji, czyli nowej instytucji, która zajmie część Przejścia Świdnickiego. Multimedialne, cyfrowe, ultranowoczesne miejsce ma służyć animatorom kultury i mieszkańcom Wrocławia. Co się w niej znajdzie?
[videoplayer id=166585][/videoplayer]
Kolejni goście: Teatr Strefa Otwarta, Anna Rakowska i Piotr Misztela, autorzy i aktorzy spektaklu 'H(2)O’, pokazywanego w ramach projektu 'Teatr jest wasz’ (działa w Teatrze Polskim we Wrocławiu od stycznia 2016 roku). Prezentacja studium relacji między Ofelią a Hamletem na Scenie Prób 205 w głównej siedzibie TP przy ul. Zapolskiej, w tym samym miejscu w czwartek i piątek 'Bezsenność’ wg 'Snu nocy letniej’, też Szekspira.
[videoplayer id=166584][/videoplayer]
Do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, do usłyszenia w odbiornikach z systemem DAB+ i aplikacjach mobilnych.
Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr (i nie tylko), wtorek, godz. 16:00-20:00, zapraszają Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski (powtórka audycji w…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *