Radio Wrocław Kultura: Teatr, taniec, muzyka [WIDEO ROZMOWY]

Na audycję co wtorek zapraszają Grzegorz Chojnowski i Magda Piekarska.

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

[videoplayer id=161904][/videoplayer]
Wystartowaliśmy jak zwykle o 16:00, od rozmowy z aktorami najnowszej premiery Teatru PWST. 'Poczekalni sześć-dwa-zero’ życzymy sukcesów poprzednich spektakli tego sezonu w PWST (’Cesky Diplom’ z nagrodą na konfrontacjach w Opolu!). Co się zdarzy na scenie? O przedstawieniu w reżyserii Marka Fiedora (wg tekstu Marty Guśniowskiej) opowiadają Monika Kulczyk i Igor Kowalunas.
[videoplayer id=161905][/videoplayer]
O 16:45 Łukasz Chojęta z Appendix Studio​, a tematem premierowy spektakl 'Quilombo’, wystawiany w sali prób (205) w Teatrze Polskim. Aktor znamy nam z występów w Ad Spectatores tym razem napisał tekst i reżyseruje. Wraz z nim Gabriela Wojnarowska, aktorka w spektaklu.
[videoplayer id=161906][/videoplayer]
O 17:15 ESK 2016+, czyli Marek Dudek i Wojciech Siwek o 53. festiwalu Jazz nad Odrą. I w ogóle o polskim i wrocławskim jazzie.
[videoplayer id=161907][/videoplayer]
O 18:00 tuż po wrocławskich eliminacjach do najnowszej edycji nobliwego studenckiego festiwalu FAMA ich zwycięzca – Francis Tuan, lirycznie zakręcony muzyk, zaproszony do udziału w świnoujskim finale.
[videoplayer id=161908][/videoplayer]
A o 19:00 rozmawialiśmy o Cyrkulacjach, czyli Wrocławskim Festiwalu Ruchu, którego inauguracja 29 kwietnia. Ósme wydanie imprezy odbędzie się w Studiu na Grobli Instytutu Grotowskiego. Mnóstwo wydarzeń, o których opowiadali Dorota Kamecka i Jakub Gontarski.
[videoplayer id=161909][/videoplayer]
Powtórka tych czterech kulturalnych godzin odbywa się w każdą…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *