Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #26 (21.08 – 27.08)

Codziennie na playliście Radia Wrocław Kultura prezentujemy muzykę w całej jej różnorodności, zarówno klasykę poszczególnych gatunków jak i nowości wyróżniające się artystyczną jakością.

THE ISLEY BROTHERS & SANTANA – Mercy Mercy Me (The Ecology)
Rodzinny duet Carlos Santana & Cindy Blackman połączył swe siły z braćmi Isley (Ronnie & Ernie), nagrywając co prawda  mało porywający zestaw coverów (na „Power Of Peace” znajdziemy utwory Steviego Wondera, Billie Holiday czy Curtisa Mayfielda), wśród których klasyk Marvina Gaye’a najlepiej się broni.

CAGE THE ELEPHANT – Instant Crush
Kolejny cover choć z krótszym muzycznym stażem. Wydany w te wakacje pierwszy koncertowy album Cage The Elephant, nagrany został podczas serii kameralnych koncertów w Los Angeles, Knoxville i Nashville, gdzie zespół wspomagany był przez kwart smyczkowy. „Unpeeled” przynosi zestaw autorskich piosenek oraz miłą i bezpretensjonalną wersję hitu Daft Punk, podaną z indie rockową, młodzieńczą werwą bijącą od nagrodzonego Grammy zespołu.

JULIA HOLTER – Condemnation
To kolejny singiel z wydanej w tym roku płyty Julii Holter, „In The Same Room”. Album stanowi przekrój całej dyskografii artystki. Szczególnie dużo tutaj utworów  z ostatniej studyjnej płyty „Have You In My Wilderness”, które zarejestrowane zostały podczas dwudniowej sesji nagraniowej, którą Julia odbyła w RAK Studios.

DECLAN MCKENNA – Isombard
Gdyby cała debiutancka płyta „What Do You Think About the Car?” była tak dobra, jak jej pierwsze 4 piosenki… Na szczęście momenty banalnego popu równoważone są lekką chropowatością, co sprawiło, że BBC dostrzegło w 19-latku materiał na potencjalną gwiazdę. Jeżeli będzie pisał takie piosenki, jestem za.

MICHAEL NAU – Good Thing
Z…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *