Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #24 (01.08 – 08.08)

Codziennie na playliście Radia Wrocław Kultura prezentujemy muzykę w całej jej różnorodności, zarówno klasykę poszczególnych gatunków jak i nowości wyróżniające się artystyczną jakością.

ARCADE FIRE – Put Your Money On Me
Do niedawna ulubieńcy krytyków, od ostatniego piątku zbierają cięgi. Za zbyt taneczną, nic nie wnoszącą do ich katalogu muzycznych eksperymentów płytę. Win Butler i spółka nie nagrali jeszcze tak radosnej, bezpretensjonalnej, podbarwionej kołyszącą elektroniką muzyki. Przy Aracde Fire można pokusić się o wyświechtany zwrot, że artyści takiej klasy nie muszą już niczego udowadniać i mogą nagrywać płyty tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji. Ale chyba nie to to chodzi. W wypadku Kanadyjczyków próba poszerzenia własnego pola walki pewnie jeszcze będzie miała miejsce. Może po prostu cieszmy się tymi dźwiękami, a dla chcących i poszukujących czegoś więcej, zawsze czeka tegoroczne The Residents?
THIS IS THE KIT – Hotter Colder
This Is The Kit to muzyczny projekt wokalistki i gitarzystki Kate Stables, która w listopadzie ubiegłego roku wraz z zaproszonymi przez siebie przyjaciółmi (Rozi Plain, Jamie Whitby-Coles, Neil Smith i Jesse D Vernon), pod okiem Johna Parisha nagrała materiał na płytę „Moonshine Freeze”. Stables skomponowała muzykę, która udanie zbiera jej folkowe inspiracje, nie będąc do końca odartą z rockowej energii, o czym świadczy „Hotter Colder”.

ALL WE ARE – Youth
To działające w portowym Liverpoolu trio tworzy Norweżka Guro Gikling (wokal i bas), Brazylijczyk Luis Santos (gitara) oraz Irlandczyk Richard O’Flynn (perkusja i wokal). „Youth” to zimne, nieco nowofalowe granie, w którym dziewczęcość (znana chociażby z Warpaint) spotyka się z utajonym smutkiem (patrz The Breeders). Zresztą…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *