Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #20 (05.06 – 11.06)

Codziennie na playliście Radia Wrocław Kultura prezentujemy muzykę w całej jej różnorodności, zarówno klasykę poszczególnych gatunków jak i nowości wyróżniające się artystyczną jakością.

Rocznice i powroty – tak przedstawiają się nasze propozycje w tym tygodniu.
ROGER WATERS – Wait for Her
Ćwierć wieku minęło od Zabawienia się na śmierć, a mimo to Waters nie wyzwolił się z potrzeby nagrywania concept albumów. Nie wyzwolił się też z jadowitej krytyki establishmentu polityczno-ekonomicznego, choć to przecież temu drugiemu całkiem sporo zawdzięcza i stanowi jego część…Nowy producent (Nigel Godrich, m.in. Radiohead) poddał udanemu liftingowi i dopasował zgrane klisze (poszczególne piosenki powiązane strzępkami rozmów, licznymi muzycznymi odwołaniami do przeszłości: od punkowego gniewu „Animals”, budzików z „Prons and Cons…” czy w końcu finału „Amused to Death”) w jedną całość. Waters znany? Muzycznie i tekstowo tak, chociaż po 25 latach to już nie ogłupiająca telewizja a drony, uchodźcy czy przywódca pozbawiony mózgu są tematami przewodnimi 54-minut muzyki. Można Watersa nie lubić, ale trzeba mu oddać, że w swoich kasandrycznych wizjach pozostał przekonujący.

RADIOHEAD – I Promise
Temat Radiohead powraca w związku z 20. rocznicą wydania „OK Computer”. Maszyna wspomnień uruchomi się na dobre 23 czerwca, kiedy to nakładem XL Recordings ukaże się 2-płytowy album „OK COMPUTER OKNOTOK 1997 2017”. Oprócz zremasterowanego oryginału, znajdziemy tam również 8 B-sideów oraz to, na co wszyscy czekają: 3 niepublikowane wcześniej utwory, w tym „I Promise”.

ARCADE FIRE – Everything Now
Radiohead zobaczymy w tym roku na Open’er Festival. Z kolei w Katalonii, podczas tegorocznej Primavery, Arcade Fire zaprezentowali nowy…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *