Radio Wrocław Kultura: Muzyczne Miasto-Muzyczna Bitwa

Poniedziałek 21:00-1:00, Ewa Zając.

OGLĄDAJ NA ŻYWO RADIO WROCŁAW KULTURA

W Muzycznej Bitwie zapadają już najważniejsze rozstrzygnięcia. W miniony piątek poznaliśmy pierwszego finalistę, to wrocławska formacja ok.no. Ten zespół będziemy gościć w programie, poznamy ich bliżej, posłuchamy jak grają. Porozmawiamy też o przygotowaniach do wielkiego finału bitwy, który odbędzie się 10 czerwca w Sali Koncertowej Radia Wrocław.
Jak zawsze w poniedziałkowy wieczór nie zabraknie też przeróżnych dolnośląskich dźwięków, także tych koncertowych. W muzyczną przeszłość zabiorą nas kolejne dwa odcinki cyklu „Pięć dekad rocka na Dolnym Śląska”.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *