Radio Wrocław Kultura: Breslau, Wrocław – stolica książki, festiwali, teatru i miłości

Fragmenty z wtorkowych audycji Radia Wrocław Kultura (WIDEO).

W Teatrze PWST zadebiutowała w weekend 'Alicja w krainie czarów’ w reż. Jerzego Bielunasa. Dzisiejszą audycję zaczęliśmy zatem od wizyty aktorów tego spektaklu: Dominika Gostomskiego i Tomasza Tywoniuka, jeszcze studentów IV roku wydziału lalkarskiego, BARDZO zdolnego roku.
[videoplayer id=160585][/videoplayer] Naszym gościem był Adam Cywka, aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu (na ziemi i w podziemiu), wykładowca PWST Wrocław.W najbliższy czwartek o 20:00 'Kształty stałe’ – kolejna premiera podziemnej ekipy, tym razem w centrum kongresowym Hali Stulecia.
[videoplayer id=160583][/videoplayer]
Adam Cywka prowadził kilka dni temu warsztaty z uczestnikami 18. Festiwalu Ewentualnych Talentów Aktorskich w CK Agora, był także jurorem konkursu, więc naturalnie FETA była także jednym z tematów rozmowy. Tym bardziej że zjawili się u nas laureaci tegorocznej edycji: Piotr Józefiak i Aleksandra Fitzermann.
[videoplayer id=160582][/videoplayer]I jeszcze jeden festiwal na F, czyli FAMA. Do środy można się zgłaszać do wrocławskich eliminacji zasłużonej dla kultury studenckiej imprezy (w tym roku po raz 47.). Jak się zgłosić i z czym? Posłuchajcie i skorzystajcie. Opowiadają Katarzyna Gruszczyńska i Urszula Lizner.
[videoplayer id=160581][/videoplayer] A pomiędzy wizytami gości nie zabrakło naszego Kulturalnego Pulsu – komentarzy, recenzji, przytyków, krytyki i peanów.
Wieczór z Kulturą. Tym razem przede wszystkim literacko. Był Krzysztof Tokarz – autor powieści pt. 'RENN. Breslau – miasto złota i miłości’. To jego debiut książkowy, zdobywający…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *