Przystanek tramwajowy Stadion Olimpijski gotowy na World Games

Zlikwidowano wszelkie bariery architektoniczne, które mogłyby utrudnić dojście na wydarzenia sportowe.

Okolice stadionu olimpijskiego bez barier. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta przebudował przystanek tramwajowy. Dzięki likwidacji progów i uskoków, a także złagodzeniu zejścia, bez przeszkód na drugą stronę ul. Paderewskiego można nie tylko łatwiej przejść, ale też na przykład przejechać wózkiem.
– Dotąd wiele osób borykało się z takim problemem, wybierając się na przykład na organizowane na stadionie imprezy – mówi rzecznik ds. osób niepełnosprawnych Bartłomiej Skrzyński:

Jak mówi Ewa Mazur z urzędu miejskiego – z dostosowanego przystanku można korzystać od piątku:

Koszt inwestycji to kilka tysięcy złotych.

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *