Przysiężny w ćwierćfinale Wrocław Open. Świetny mecz Polaka

Michał Przysiężny z Matchpointu Wrocław awansował do ćwierćfinału tenisowego challengera Wrocław Open. Głogowianin wygrał ze Słowakiem Lukasem Lacko 6:1, 3:6, 6:3.
Przysiężny świetnie wszedł w to spotkanie. Grał agresywnie, mocno i przede wszystkim pewnie. Oddał rywalowi zaledwie jednego gema i po 23 minutach prowadził już 6:1.
Wyżej notowany przeciwnik pokazał, że tak łatwo nie będzie. Naładowany energią rozpoczął drugiego seta i szybko zmusił Przysiężnego do błędów i oddanie podania. Jeden break wystarczył Słowakowi, by doprowadzić do wyrównania. Polak walczył, by odrobić seta, ale 0-30 przy podaniu rywala, to maks na co pozwolił Lacko.
Przysiężnemu w trzecim secie nie zadrżała ręka. Wciąż grał bardzo ofensywnie i zmuszał rywala do błędów. Tak jak Lacko w drugim, tak Polak w trzecim secie szybko osiągnął przewagę przełamania i nie wypuścił zwycięstwa z rąk.
W ćwierćfinale Michał Przysiężny zagra z Mirzą Bašićem z Bośni i Hercegowiny.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.