Przy sprzedaży internetowej oszukał klientkę

Zakupionego towaru – kondensatora tlenu nigdy nie przesłał.

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który oszukał użytkowniczkę jednego z portali aukcyjnych. Sprawca na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży kondensator tlenu. Pokrzywdzona zapłaciła za towar, ale „zakupionej rzeczy nie otrzymała. Mężczyzna swoim działaniem doprowadził kupującą do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 450 złotych. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o oszustwo. Okazało się, że jest to 22-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Sprawca zamieszczając ogłoszenie na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży kondensator tlenu. Zainteresowana kupnem kobieta zapłaciła za rzecz 450 złotych, ale towaru nie otrzymała. Dlatego też natychmiast informację o oszustwie przekazała na Policję.
W chwili obecnej wałbrzyscy policjanci ustalają czy 22-latek nie oszukał, w ten sposób więcej osób. Za popełniane przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Liczący na łatwy zarobek przestępcy coraz śmielej wykorzystują nowe technologie i naiwność kupujących. Schemat działania internetowych przestępców jest zwykle podobny – fikcyjne konto na portalu internetowym prezentuje przedmioty na sprzedaż. Klient płaci i albo otrzymuje przesyłkę daleko odbiegającą stanem od rzeczywistej, bądź też nie otrzymuje przesyłki, a kontakt ze sprzedawcą nagle się urywa. Rosnąca popularność portali aukcyjnych na…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *