Przedłużony areszt dla Jakuba A. Wkrótce opinia biegłych ws. poczytalności mężczyzny

Kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie Jakub A. wrocławianin podejrzany o zabójstwo 10-latki z Mrowin. Śledczy nadal czekają na opinię biegłych w sprawie poczytalności mężczyzny.

– Opinia powinna być gotowa w połowie grudnia – powiedział nam prokurator Tomasz Orepuk. We wrześniu do grupy specjalistów badających Jakuba A dołączył profesor Zbigniew Lew-Starowicz. Podejrzany o dokonanie zbrodni 22-latek został zatrzymany 16 czerwca na wrocławskich Partynicach. Trzy dni po zamordowaniu dziewczynki. Postawiono mu zarzuty: zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, znieważenie zwłok, oraz podżeganie we wcześniejszym okresie innej osoby do udziału lub współudziału w tym zabójstwie .
Jakub A. przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *