Pracownicy MPK dostaną podwyżki, nie wiedzą tylko jeszcze jakie

Zakończyło się pierwsze spotkanie związków zawodowych z zarządem wrocławskiego MPK.

Rozmowy zainicjowali przedstawiciele pracowników, którzy oczekują podwyżek wynagrodzeń. Spółka wstępnie zapewniła, że najmniej zarabiającym pracownikom podwyższy pensje jeszcze w tym roku, chociaż nie podała, ile miałby wynieść ten wzrost. Rozmowy dotyczące podwyżek dla wszystkich zatrudnionych przełożone zostały na listopad – wtedy bowiem będzie dopiero wiadomo jakim budżetem będzie dysponowało MPK w 2024 roku.
Przedstawiciele związków zawodowych nie chcieli komentować dzisiaj tego spotkania. W przyszłym tygodniu wydadzą w tej sprawie obszerny komunikat.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *