Pozytywny Stan w Muzycznym Mieście [SŁUCHAJ 20:00-23:00]

Muzyczne Miasto w Radiu Wrocław Kultura. Zaprasza Ewa Zając.

Pozytywny Stan to nie tylko nastrój, w którym chcemy pozostać razem ze słuchaczami, ale też nazwa zespołu, który zagości w naszej audycji. To grupa z Lubina, którą poznaliśmy w ostatniej edycji Muzycznej Bitwy. Świetnie się zaprezentowali i dotarli aż do półfinału. Potem od razu poszli za ciosem i nagrali debiutancką płytę zatytułowaną „Jesteś kimś”. I właśnie z tym albumem pojawią się u nas, porozmawiamy o nim i posłuchamy premierowych piosenek.
Poza tym jak zawsze u nas sporo dolnośląskich dźwięków, tych nowszych i tych starszych. Na dobre też rozkręca się letni sezon festiwalowy, opowiemy o imprezach, które jeszcze przed nami, ale też sięgniemy do przeszłości – zapraszamy na opowieść o pierwszym rockowym, plenerowym festiwalu w Polsce, który odbył się w lipcu 79 roku w Lubaniu.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *