Poznaliśmy łyżwiarskie nominacje na ZIO w Pekinie

W kadrze na igrzyska znalazła się panczenistka lubińskiego Cuprum Kaja Ziomek (na zdjęciu) oraz pochodzące z Lubina – Natalia Czerwonka i Andżelika Wójcik.

W reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Pekinie znalazło się 16 łyżwiarzy – 10 startujących na torze długim i sześcioro rywalizujących w short tracku. 
Nominacje olimpijskie otrzymali: Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek, Zbigniew Bródka, Artur Janicki, Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek z łyżwiarstwa szybkiego oraz Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Łukasz Kuczyński i Michał Niewiński z short tracku.
W ekipie są wszyscy najlepsi zawodnicy, którzy w tym sezonie stawali na podium mistrzostw Europy czy zawodów Pucharu Świata.
Wśród kadrowiczów jest dwoje medalistów olimpijskich – złoty na 1500 metrów oraz brązowy w drużynami z igrzysk w Soczi Zbigniew Bródka, a także wicemistrzyni tych samych igrzysk w drużynie lubinianka Natalia Czerwonka.
Zawodnicy z kadry short tracku obecnie trenują na zgrupowaniu w Dreźnie, a łyżwiarze szybcy zakończyli obóz w Inzell i wrócili do Polski. W sobotę i niedzielę w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się mistrzostwa Polski w wieloboju i wieloboju sprinterskim, które będą ostatnim przedolimpijskim startem kadrowiczów.
Początek najważniejszej zimowej imprezy czterolecia – 4 lutego.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *