Poznaj historie Kresowiaków, którzy wciąż żyją we Wrocławiu

Pan z Wrocławia? Bo ja też ze Lwowa! To powiedzenie jest we Wrocławiu wciąż aktualne. Dlatego w stolicy regionu zaplanowano cykl wydarzeń, które mają przybliżyć historie Kresowiaków, którzy żyją we Wrocławiu. 
– Początek już 19 kwietnia – mówi Sara Blejwas ze stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk:

– Koncert to połączenie pieśni ludowych z brzmieniami współczesnymi. Nie tylko sięgamy do tej historii, ale też chcemy pokazać współczesne kresy, które nadal są bogate, jeśli chodzi o sztukę i muzykę.
Nazwa wydarzenia nie jest przypadkowa.

– To była kiedyś taka anegdota. Nadal ci Kresowiacy tutaj żyją. To też jest ostatnia chwili, bo oni mają około 90 lat, więc niestety niedługo będą od nas odchodzić.
W programie także otwarty wykład „Zapomniany Holokaust Polaków”, a także koncerty pieśni ukraińskich, białoruskich oraz spotkania z Kresowiakami.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *