Pożar domu pod Kątami Wrocławskimi – 30 osób ewakuowanych [ZDJĘCIA]

Ogień zajął dwupiętrowy budynek wielorodzinny Stradowie w gminie Kąty Wrocławskie.

Na miejscu działa 8 zastępów straży pożarnej. Jak poinformował nas oficer dyżurny komendy wojewódzkiej straży – prawdopodobnie pożar wybuchł w magazynku, potem szybko przeniósł się na dach, spłonęło też całe poddasze. Około 30 osób zdołało się samodzielnie ewakuować jeszcze przed przybyciem strażaków. Nikomu nic się nie stało, jedna kobieta zasłabła i wezwano do niej pogotowie. Jak informuje straż – mieszkańcy prawdopodobnie nie będą mogli dziś wrócić do swoich domów. O sprawie jest już powiadomione centrum zarządzania kryzysowego. Na miejscu jest też przedstawiciel gminy.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.