Potrzebna nowa zajezdnia tramwajowa we Wrocławiu

Miałby kosztować 300 milionów złotych i mogłaby powstać na wrocławskich Żernikach – działacze Stowarzyszenia „Nowy Wrocław” złożyli do prezydenta pomysł budowy dużej zajezdni tramwajowej.

Stolica Dolnego Śląska potrzebuje nowej, dużej zajezdni tramwajowej – przekonują działacze stowarzyszenia „Nowy Wrocław”. Projekt w tej sprawie trafił do prezydenta miasta. Pomysłodawcy tej inwestycji znaleźli już lokalizację. Ich zdaniem najlepszym miejscem byłby teren przy planowanym szpitalu onkologicznym na Złotnikach. Jak mówi Mateusz Żak ze stowarzyszenia koszty budowy można rozłożyć na kilka lat.

Jak mówi Mateusz Jędrachowicz ze Stowarzyszenia, planowa zajezdnia jest za mała.

Działacze jako lokalizacje wskazują działkę między Kosmonautów, a Żernicką. Swoją propozycje zamierzają przedstawić także w MPK. Jak mówią, do 2022 roku ma powstać 6 nowych linii tramwajowych, planowany jest tez zakup kolejnych pojazdów, to oznacza, że obecnie działające 3 zajezdnie ich nie pomieszczą.

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *