Porażka w debiucie Vidina. Śląsk gorszy w Orbicie od Startu Lublin

Siódmej porażki w sezonie ekstraklasy doznali koszykarze Śląska. Wrocławianie ulegli we własnej hali Startowi Lublin 70:78. Na ławce trenerskiej Śląska zadebiutował nowy szkoleniowiec – Oliver Vidin.

Wrocławianie dobrze weszli w ten mecz i po trójce Mathieu Wojciechowskiego prowadzili już 5:0. Aktywny był też Torin Dorn, ale Start krok po kroku odrabiał straty. Dzięki akcji Mateusza Dziemby goście zdobywali minimalną przewagę. To trwało jednak tylko chwilę – kontry pozwoliły gospodarzom wygrywać po 10 minutach 19:16.
W drugiej kwarcie lublinianie mieli już nawet serię 7:0 i dzięki Bryntonowi Lemarowi ponownie wychodzili na prowadzenie. WKS Śląsk nie chciał pozwolić na więcej, a sprawy w swoje ręce brał przede wszystkim Dorn. Ostatecznie dzięki trafieniu Michaela Humphreya pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:33.
W trzeciej kwarcie po trafieniu Jimmie Taylora zespół trenera Davida Dedka uciekł nawet na pięć punktów. Straty znowu odrabiali Humphrey i Łączyński, a spotkanie ponownie się wyrównało. Dzięki kolejnym rzutom Aleksandra Dziewy i Danny’ego Gibsona po 30 minutach wrocławianie prowadzili 60:56.
W czwartej kwarcie szybko był remis. Akcje Lemara i Borowskiego sprawiały, że to Start miał inicjatywę w ataku, a w końcówce niezwykle ważny rzut trafił też Tweety Carter. Ostatecznie lublinianie zwyciężyli 78:70.
Najlepszym graczem gości był Brynton Lemar, który zdobył 20 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst. W ekipie gospodarzy 19 punktów i 6 zbiórek zanotował Torin Dorn.
Śląsk Wrocław – Start Lublin 70:78 (19:16, 15:17, 26:23, 10:22)
Śląsk Wrocław: Torin Dorn 19, Michael Humphrey 13, Danny Gibson 8, Maciej Wojciechowski 10, Kamil Łączyński 8, Aleksander Dziewa 8, Michał Gabiński 4, Andrew Chrabascz 0, Jakub Musiał 0, Tomasz…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *