Porażka siatkarek #VolleyWrocław

Podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego uległy Budowlanym Łódź 0:3.

Faworytem tego starcia były zdecydowanie łodzianki. Boisko potwierdziło, że było to słuszne wskazanie.
W pierwszym secie wrocławianki od początku nie pozwalały uciec gospodyniom. Choć w całej partii prowadziły tylko raz, na początku seta (5:2), to jednak łodzianki nie mogły być pewne łatwego zwycięstwa. Coś zacięło się jednak przy stanie 20:19 dla Budowlanych. Gospodynie zakończyły pierwszego seta serią 5 punktów z rzędu.
W drugiej partii, mimo trudnego początku, #VolleyWrocław doprowadziło do remisu 17:17. Jednak wszystkie siły wrocławianki zużyły na pogoń za rywalkami, a te skrzętnie to wykorzystały. Znów seta zakończyła seria łodzianek, tym razem 4-punktowa.
W decydującym fragmencie meczu wrocławianki nie były już w stanie zagrozić Budowlanym. Podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego odważnie rozpoczęły i prowadziły 4:1, jednak dalsza część seta nie pozostawiła złudzeń, kto kontrolował mecz w Łodzi. Zawodniczki Budowlanych szybko odskoczyły przyjezdnym i spokojnie doprowadziły spotkanie do końca.
 
Liga Siatkówki Kobiet:
Grot Budowlani Łódź – #VolleyWrocław 3:0 (25:19, 25:19, 25:18).
Grot Budowlani Łódź: Anna Bączyńska, Anna Lewandowska, Charlotte Leys, Julia Nowicka, Małgorzata Śmieszek, Julia Twardowska – Maria Stenzel (libero) – Paulina Bałdyga, Gabi Maciagowski#VolleyWrocław: Karolina Fedorek, Aleksandra Gancarz, Dominika Mras, Natalia Murek, Aleksandra Rasińska, Roksana Wers – Karolina Pancewicz (libero) – Magdalena Dzikowicz, Klaudia Felak, Natalia Gajewska.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *