Porażka po emocjonującym starciu. Metraco Zagłębie gorsze od Startu

Meczem na ciężkim terenie w Elblągu rozpoczęły rundę finałową piłkarki ręczne Metarco Zagłębia Lubin. Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu miedziowe musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 21:23 (8:10).

Pierwsza część meczu zdecydowanie lepiej wyszła elblążankom. Po dwudziestu minutach Metraco Zagłębie miało na swoim koncie tylko trzy bramki, Kram Start siedem. W tym momencie o czas poprosiła Bożena Karkut i gra miedziowych zaczęła się układać. W końcówce pierwszej połowy lubinianki zniwelowały straty do jednej bramki, ale ostatnie słowo w tej części spotkania należało do miejscowych.
Niespełna dziesięć minut po zmianie stron przewaga elblążanek znów wzrosła do czterech trafień – 15:11 i po raz kolejny podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej musiały odrabiać straty. Lubinianki nie dały się rozpędzić swoim rywalkom, dziesięć minut później przegrywały już tylko jedną bramką – 19:18. Później miedziowe miały swoje szanse, aby doprowadzić do remisu, a nawet wyjść na prowadzenie, jednak w decydujących momentach brakowało trochę szczęścia i dokładności. Dwie minuty przed końcową syreną było 22:21 dla Startu i choć obie drużyny miały jeszcze okazje na zdobycie bramek, tę ostatnią Ewa Andrzejewska, pieczętując wygraną swojego zespołu.
KRAM Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin 23:21 (10:8)
KRAM Start Elbląg: Szywerska, Powaga – Balsam, Grobelska, Waga, Muchocka, Jędrzejczyk, Kwiecińska, Gerej, Lisewska, Stokłosa, Świerżewska, Andrzejewska, Szopińska
Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz – Bilik, Kurdzielewicz, Załęczna 3, Grzyb 7, Buklarewicz 2, Piechnik 2, Jochymek 1, Belmas 1, Malta 3, Milojević 2.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *