Porażka lubinian na koniec sezonu zasadniczego PlusLigi

Zespół Cuprum po 2,5-godzinnej walce uległ na wyjeździe Warcie Zawiercie 2:3. Miedziowi, którzy już wcześniej stracili szanse na awans do fazy play-off, zakończyli część zasadniczą zmagań na 14. miejscu

W podstawowej szóstce zespołu gospodarzy znalazł się 36-letni Michał Wieczorek ze wsi Piaseczno koło Radomia. Amator, który miejsce w wyjściowym składzie wylicytował w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za 16,7 tys. złotych. Wieczorek wykonał pierwszą zagrywkę piątkowego spotkania. Przekroczył jednak linię i punkt zdobyli goście. 
Potem sprawy w swoje ręce wzięli lubinianie. Dzięki mocnym zagrywkom i świetnej skuteczności w ataku, goście dominowali aż do końca partii, zakończonej ich wygraną do 22.
Dwa kolejne sety padły jednak łupem gospodarzy. Zespół trenera Pawła Ruska nie popisał się zwłaszcza w trzeciej części meczu, w której zdołał zdobyć zaledwie 11 punktów. 
Na plus siatkarzom Cuprum trzeba zaliczyć fakt, że nie załamali się po przegranym wysoko secie i w kolejnej partii, mimo początkowej dominacji zawiercian, doprowadzili do remisu 19:19. W końcówce dwie świetne zagrywki wykonał Paweł Pietraszko, dzięki czemu było 22:19 dla gości, a chwilę później obie drużyny mogły się już szykować do tie-breaka.
W 5. secie początkowo gra toczyła się punkt za punkt, a przy zmianie stron na minimalnym prowadzeniu byli gospodarze. Od tego momentu rozpoczęli swoją dominację siatkarze Aluronu, której efektem było 3-punktowe prowadzenie (13:10). Gościom z pomocą znów przyszły mocne zagrywki w wykonaniu Kowalowa i Pietraszki, które zmniejszyły prowadzenie rywali do jednego oczka. Przy kolejnej zagrywce pomylił się jednak Kajetan Kubicki i lubinianom na osłodę pozostał jeden punkt wywalczony w Zawierciu. 
Nie zmienił on jednak pozycji…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *