Poradnik kibica na Bieg Piastów

Kto nie musi, niech się w weekend na Polanę Jakuszycką samochodem nie wybiera. Ma to związek z Biegiem Piastów.

Organizatorzy ostrzegają, że w okolicy Polany Jakuszyckiej może być problem z zaparkowaniem:- Można próbować przyjechać tutaj samochodami, rano wcześnie. Będę tutaj rano miejsca, tylko trzeba przyjechać bardzo wcześnie. Ryzykowne jest nawet podanie godziny – mówi Leszek Kosiorowski z Biegu Piastów

Przez cały weekend są w Szklarskiej Porębie wyznaczone bezpłatne parkingi, z których autobusy będą wozić chętnych do Jakuszyc. Rozkład jazdy.

Choć oficjalnie ośrodek narciarski w Jakuszycach jest w weekend zamknięty, to narciarskie trasy turystyczne, poza trasą Biegu Piastów będą otwarte. Można więc np. do Jakuszyc dotrzeć na biegówkach mówi honorowy prezes Biegu Piastów, Julian Gozdowski:

– Można pochodzi sobie, zwłaszcza, że jest bardzo ładna trasa pomiędzy Szklarską Porębą Górną, zwaną też hutą. I od tego miejsca można już spokojnie przejść na nartach – tłumaczy Gozdowski

Do Jakuszyc można też dojechać pociągiem, lub autobusem nawet z Wrocławia. W biegu na 50 kilometrów wystartuje m.in Justyna Kowalczyk

Wczoraj polska gwiazda biegów – Justyna Kowalczyk odpoczywała, mówił  Leszek Kosiorowski:

Główny bieg, na 50 kilometrów zacznie się o 9.00. Kibice mogą zostawić swoje samochody na parkingach wyznaczonych w Szklarskiej Porębie i dojechać do Jakuszyc specjalnymi autobusami.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *