Poprawki dla Wrocławia. Zieloni prezentują poprawki do budżetu państwa dla Wrocławia

Posłanka Małgorzata Tracz oraz Partia Zieloni we Wrocławiu na konferencji prasowej zaprezentowali poprawki do budżetu państwa, które pozwolą na dalsze inwestycje w transport publiczny oraz kulturę i ochronę zabytków we Wrocławiu.

– Na najbliższym posiedzeniu Sejmu głosowany będzie budżet państwa, do którego zgłosiłam cztery poprawki dla Wrocławia. Pierwszą dotyczącą budowy tramwaju na Bartoszowice. Drugą o budowie trzech nowych przystanków kolejowych we Wrocławiu. Trzecią o remoncie Centrum Kultury Zamek na wrocławskiej Leśnicy. I czwartą o dodatkowych środkach na działanie biura Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków. Mam nadzieję, że wrocławscy radni PiS będą zachęcać swoich posłów i posłanki z Wrocławia do poparcia tych czterech ważnych dla naszego miasta poprawek – mówiła Małgorzata Tracz, Posłanka na Sejm RP z Wrocławia.
– Centrum Kultury Zamek na wrocławskiej Leśnicy, będące najważniejszą instytucją kultury dla dawnej dzielnicy Wrocław-Fabryczna, wymaga bardzo gruntownego remontu tarasów, podziemi oraz sal, a także dostosowania go do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Te remonty wymagają finansowania i dlatego proponujemy przekazać na ten cel 10 milionów złotych z budżetu państwa, aby odciążyć w tym zakresie budżet miasta. Drugą poprawką dotycząca ochrony zabytków jest propozycja przesunięcia 2 milionów złotych na wydatki bieżące w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków we Wrocławiu. W tym roku wypowiedziane zostało porozumienie pomiędzy Wojewodą Dolnośląskim a miastem Wrocław w zakresie ochrony zabytków, co ma wpływ na dodatkowe dociążenie pracą Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków. Tą poprawką chcemy zapewnić mu środki na zatrudnienie dodatkowych osób do podołania nowym zadaniom – mówił Robert Suligowski, współprzewodniczący Partii Zieloni we…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.