Polskie piłkarki ręczne wygrały z Kamerunem 33:19

Polki awansowały do kolejnej rundy mistrzostw świata.

Polskie piłkarki ręczne wygrały z Kamerunem 33:19 w trzecim meczu grupy B mistrzostw świata w Hiszpanii. Najwięcej bramek 9 zdobyła Romana Roszak.
W tym spotkaniu zagrały m. in. Monika Maliczkiewicz i Adrianna Górna z Zagłębia Lubin oraz Barbara Zima z KPRu Kobierzyce.
Przypomnę Polki przegrały dwa pierwsze mecze z Serbią i Rosją, ale z 3 miejsca w grupie awansowały do kolejnego etapu turnieju, w którym zmierzą się z Francją, Czarnogórą i Słowenią.
 
Polska – Kamerun 33:19 (16:7)
Polska: Adrianna Płaczek, Monika Maliczkiewicz, Barbara Zima – Romana Roszak 9, Natalia Nosek 6, Oktawia Płomińska 5, Monika Kobylińska 3, Sylwia Matuszczyk 2, Adrianna Górna 2, Dagmara Nocuń, Kinga Achruk 1, Joanna Szarawaga 1, Julia Niewiadomska 1, Marta Gęga, Aleksandra Rosiak.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.