Polskie piłkarki ręczne poznały rywalki w mistrzostwach Europy

Reprezentacja w której ważną częścią są zawodniczki KGHM MKS Zagłębia lubi trafiła do grupy C z Francją, Hiszpanią i Portugalią. Losowanie odbyło się w Wiedniu. Biało-czerwone, które szósty raz z rzędu awansowały do finałów, swoje mecze rozegrają w Bazylei. Tytułu broni Norwegia.

Podopieczne trenera Arne Senstada w eliminacjach zajęły drugie miejsce w swojej grupie, zwyciężając dwukrotnie Kosowo. Z kompletem zwycięstw awansowała Dania.Polska kolejno zmierzy się z Francją (28 listopada), Portugalią (30 listopada) i Hiszpanią (2 grudnia).”To nie było złe losowanie. Trzeba będzie wygrać dwa mecze, aby awansować. Wydaje mi się, że jesteśmy w stanie to zrobić. Spotkania z Hiszpanią i Portugalią nie będą jednak łatwe. Jeżeli będziemy mieli wszystkie zawodniczki w dobrej dyspozycji, to jesteśmy w stanie wyjść z grupy” – powiedział PAP Adrian Struzik drugi trener reprezentacji Polski.Biało-czerwone w drodze rewanżu dostały na lipiec zaproszenie do Brazylii. Oba zespoły niedawno zagrały towarzyski mecz w Pile. „Na razie nie wiadomo czy tam pojedziemy. A z drugiej strony czy kluby zgodzą się zwolnić zawodniczki” – dodał szkoleniowiec.Sześć drużyn zostało rozstawionych przed losowaniem, a ich miejsce oparto na wynikach w kwalifikacjach oraz rankingu na EHF EURO 2022 kobiet. Węgry (grupa A) i Czarnogóra (B) zagrają w Debreczynie, Francję (C) i Szwajcarię (D) przyporządkowono do Bazylei, a Austria (E) i Niemcy (F) wystąpią w Innsbrucku. Biało-czerwone losowane były z trzeciego koszyka.Tegoroczne Euro kobiet będzie największą jak dotąd edycją imprezy, w której po raz pierwszy wezmą udział 24 drużyny. Turniej finałowy odbędzie się w Austrii, na Węgrzech i w Szwajcarii w dniach 28 listopada a 15 grudnia.Rundę wstępną zaplanowano w Debreczynie, Bazylei i Innsbrucku. Gospodarzami fazy zasadniczej będzie Debreczyn i Wiedeń. Final…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *