Polska zagra z Rosją w barażach do mundialu!

24 marca Biało-Czerwoni zmierza się na wyjeździe z Rosją w pierwszym spotkaniu baraży o Mistrzostwa Świata w Katarze. Jeśli Polakom uda się awansować do finału, to wtedy zagrają z lepszym z pary Szwecja – Czechy.

Biało-czerwoni nie byli rozstawieni, dlatego już wcześniej było wiadomo, że półfinałowy mecz rozegrają na wyjeździe.
Natomiast ewentualny finał barażowy Polska zagra na własnym terenie – o tym już zdecydowało losowanie.
Ceremonia odbyła się w Zurychu. Z uwagi na pandemię została przeprowadzona w trybie zdalnym.O trzy miejsca na mundialu zagra 12 drużyn – 10 ekip z drugich miejsc w grupach eliminacyjnych oraz dwie z najlepszymi osiągnięciami w ostatniej edycji Ligi Narodów UEFA, które nie zajęły jednej z dwóch czołowych lokat w grupach – Austria i Czechy.
12 uczestników baraży zostało podzielonych na trzy ścieżki (A, B i C) po cztery zespoły. W każdej z tych ścieżek rozegrany zostanie „miniturniej” – półfinały i finał (bez meczów rewanżowych), przy czym rozstawione zespoły są gospodarzami półfinałów i nie trafiły na siebie w tej fazie.
Zwycięzcy finałów ścieżek A, B i C zakwalifikują się do przyszłorocznego mundialu.
Mecze barażowe odbędą się 24 i 29 marca, a mundial w Katarze – od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku.
Ścieżka A:
Szkocja – Ukraina
Walia – Austria
Ścieżka B:
Rosja – Polska
Szwecja – Czechy
Ścieżka C:
Włochy – Macedonia Północna
Portugalia – Turcja

„Niezłe losowanie, każdy rywal w zasięgu i z każdym możemy wygrać” pomyslał każdy zawodnik ze wszystkich 4 drużyn ???? Wygramy jedziemy na #Mundial, przegramy to znaczy, że nie mieliśmy po co tam jechać. To będą dobre mecze, nie mogę się doczekać ???? #LaczyNasPilka pic.twitter.com/TzLA1mUqYT
— Grzegorz Krychowiak (@GrzegKrychowiak) November 26,…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.