Półmaraton Szlakiem RIESE

Zawody odbędą się 6 sierpnia 2017 w Górach Sowich na dystansie 21 km – start o godzinie 12:00. Celem imprezy jest uzmysłowienie tragedii związanej z niewolniczą pracą ludzi przy budowie hitlerowskich podziemnych kompleksów o kryptonimie RIESE (olbrzym).

 
Przed biegiem w głuszyckim Centrum Kultury (godzina 10:00) odbędzie się wykład na ten temat. Wygłosi go niekwestionowany autorytet w dziedzinie tajemnic podziemnych budowli RIESE pan prof. Jerzy Cera. Trasa biegu przedstawia naziemne budowle, które są równie zagadkowe, jak i podziemia. Do atrakcji można zaliczyć: bunkier Jeż, bunkier Kasyno, Siłownia, kompleks podziemi Osówka, kompleks podziemi Włodarz. W sumie ponad 10 różnych ciekawych obiektów jest na czas biegu oznaczone tabliczkami informacyjnymi.
Organizatorzy spodziewają się około 300 biegaczy. Bieg ma charakter biegu górskiego o małym poziomie trudności. Więcej TUTAJ. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *