Policjanci przeszkolili rezerwistów. W razie zagrożenia [FILM]

17 września w pięciu dolnośląskich jednostkach policji prowadzone były ćwiczenia „Egida”. Brali w nich udział funkcjonariusze oraz rezerwiści, którzy uczyli się m. in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 
Ćwiczenia odbyły się w Głogowie, Świdnicy, Zgorzelcu, Bolesławcu oraz Oleśnicy, a ich głównym zadaniem było przećwiczenie mechanizmów przygotowujących rezerwę kadrową dla policji na czas potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny.

Szkolenie zostało zorganizowane zgodnie z zarządzeniem premier Beaty Szydło i objęło 82 jednostki w całym kraju. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *