Półfinały Basket Ligi Kobiet: CCC zaczęło od zwycięstwa, Ślęza od porażki

Polkowiczanki rozgromiły Arkę Gdynia 92:60, a wrocławianki przegrały z AZS Gorzów Wielkopolski 76:89. Jutro drugie mecze w tych parach. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Broniące tytułu koszykarki CCC nie dały żadnych szans drużynie z Trójmiasta. Ekipa z Polkowic prowadziła przez… 39 minut i 48 sekund. Dolnośląski zespół najlepiej grał w trzeciej kwarcie kiedy zdobył 27 punktów. Mistrzynie Polski grały na bardzo wysokiej skuteczności – 56% (36/64). Arka fatalnie rzucała za dwa – 11/39 (28%), ale za to bardzo dobrze zza łuku – 9/16 (56%). Aż sześć koszykarek gospodarzy rzuciło 10 lub więcej punktów. Najwięcej – 15 miała Johannah Leedham. CCC zdominowało grę pod koszem – zarówno na tablicach 40:27 w zbiórkach, jak i w punktach w pomalowanym 46:22.CCC Polkowice – Arka Gdynia 92:60 (22:16, 23:17, 27:14, 20:13)Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 1-0 dla CCC. CCC Polkowice: Johannah Leedham 15, Karolina Puss 13, Weronika Gajda 13, Lynetta Kizer 11, Temitope Fagbenle 10, Jasmine Thomas 10, Styliani Kaltsidou 9, Tiffany Hayes 7, Dominika Owczarzak 4, Julia Tyszkiewicz 0.Arka Gdynia: Anna Makurat 13, Emma Cannon 11, Aldona Morawiec 11, Nia Coffey 10, Martyna Stelmach 6, Barbora Balintova 5, Santa Baltkojiene 4, Sonja Greinacher 0, Anna Jurcenkova 0, Kamila Podgórna 0, Amalia Rembiszewska 0.(PAP)
Zwycięstwem gospodarzy pachniało też po pierwszej kwarcie meczu we Wrocławiu. Ślęza prowadziła z AZS Gorzów Wielkopolski 32:21. Jeszcze na półmetku drugiej kwarty koszykarki Arkadiusza Rusina były lepsze 38:31. Od tego momentu przyszła jednak zapaść. Do przerwy to zawodniczki gości miały korzystny wynik 48:46. W drugiej połowie gorzowianki konsekwentnie powiększały swoją przewagę. Obie drużyny w najlepszym…